Bariyer A İletişim

Gölbaşı Belediyesi [2 Otomatik Bariyer Sistemi]

Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü [2 Otomatik Bariyer Sistemi]

Bilkent Çamlık 1 Sitesi [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Bilkent Üniversitesi [3 Otomatik Bariyer Sistemi]

Banaz Otomotiv A.Ş. [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Çorum-Osmancık Devlet Hastanesi [1Otomatik Bariyer Sistemi]

Van Belediyesi Otobüs Terminali [2 Otomatik Bariyer Sistemi]

Giresun Doğankent Hidroelektrik Santrali [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Amasya-Suluova Otobüs Terminali [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Samsun- Ermenek Özkar Madencilik A.Ş. [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Karayolları 4. Bölge Çeltikçi Tesisleri [2 Otomatik Bariyer Sistemi]

Şok Market Farabi Sokak [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Erzincan Ordu Komutanlığı [2 Otomatik Bariyer Sistemi]

Bayburt Mamsan Otomotiv A.Ş. [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Md. [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Çankırı Karatekin Üniversitesi SMYO [1 Bariyer Sistemi]

Celal Bayar Üniversitesi SMYO [1 Bariyer Sistemi]

Akhisar Belediyesi [2 Otopark Otomasyon Bariyer Sistemi]

Yozgat Erciyes Üniversitesi [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Dikmen Zümrüt Apartmanı [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

PTT Genel Müdürlüğü [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Dikmen Ercanllar Oto [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Düzce Erciyas Çelik Boru A.Ş. [3 Otomatik Bariyer Sistemi]

Gezer İş Merkezi [2 Otomatik Bariyer Sistemi]

Şanlıurfa Otomotiv [2 Otomatik Bariyer Sistemi]

Metag İnşaat A.Ş. [1 Otomatik Bariyer Sistemi]

Siemens Motor ve Kontrol Üniteli

Otomatik Bariyer Sistemleri

 

· Apartman, site, işyeri otoparkları veya araç giriş çıkışının kontrollü olarak sağlanılmasına ihtiyaç duyulan geçiş noktaları için üretilmiştir.

· Ekonomiktir.

· Çok hızlı ve sıklıkla çalışabilir.

· 14 metreye kadar olan geçitleri kapatabilir.

· Uzaktan kumanda, buton, kartlı geçiş, bilgisayarlı otomasyon gibi kontrol ünitelerine tam uyumludur.

· Elektrik kesildiğinde el ile açılabilir.

Bariyer A Since 1847

Genel Özellikler

 

1. SIEMENS  motoru

2. SIEMENS  elektronik hız kontrol ünitesi

3. SIEMENS  limit switch

4. Kol ve kasa aydınlatması

5. 6m kol için sadece 2,5 saniye açılma süresi

6. %100 çalışma sürekliliği  

7. Sessiz ve titreşimsiz çalışma

8. Programlanabilir açılma, kapanma,yavaşlama hızları ve bekleme süresi

9. Bariyer kasası içerisine gizlenmiş emniyet fotoseli

10. Farklı kasa ve kol renk seçenekleri

11. Kol ve kasa üzerinde reflektif bantlar

12. Elektrik kesilmelerinde el ile açılabilme

13. Elektrostatik fırın boyalı, galvanizli çelik kasa

14. Alüminyum, ahşap veya ışıklı kol

15. Kol altında opsiyonel alüminyum saçak

16. Uzaktan kumandalı, kartlı, bilgisayarlı, şifreli, cep telefonlu kontrol seçenekleri

17. Çok uygun kalite ve fiyat oranı

Bariyer Detaylı Teknik Özellikler

 

Siemens programlanabilir hız kontrol ünitesi bariyerin açılma-kapanma hızlarını, açık konumdayken bekleme süresini, motor torkunu, yumuşak frenleme miktarını, dijital olarak kontrol eder. Bu kontroller bariyere dijital ortamda programlama yoluyla öğretilir.  Hız kontrol aynı zamanda bir 220V—>380V AC konvertördür.  Evlerimizde kullandığımız 220 volt monofaze elektriği, 380 volt trifaze sanayi elektriğine dönüştürerek, Siemens motora ihtiyacı olan 380 volt elektriği verir. Bu bariyerinizdeki en önemli özelliklerinden biridir. Çünkü 380 volt elektrik, motorun en verimli ve en doğru şekilde çalışmasını sağlar. Böylelikle; bariyer motoru sessiz, güçlü ve titreşimsiz , elektrik tasarrufuna katkıda bulunarak çalışır. Siemens hız kontrol cihazı ve Siemens motor, birlikte çalışmak için üretilmiştir. Hertürlü  mekanik zorlanma,veya voltaj düzensizliğine karşı bariyeri korur. Bu ikili kendi sınıflarında dünya lideridir.

 

Siemens motor trifazedir, yani 380 V ile çalışır. Motor gücü 0,25kw/s ya da 0,37kw/s  (250 watt ve 370 watt), bariyer ihtiyacına göre tercih edilir. Siemens motorlar “brushless” teknolojisine sahiptir, yani çalışırken motor içerisinde sürtünme olmaz. Bobin manyetik alan içerisinde boşlukta döner. Sürtünme olmadığı için motorun ömrü normal bir motora oranla çok daha uzundur, çalışma esnasında çok daha sessizdir ve sürtünmeye bağlı aşırı ısınma gerçekleşmez. Motor soğutması ayrıca motor üzerinde mevcuttur.

 

%100  çalışma sürekliliği, Bariyer’nın %100 çalışma sürekliliği vardır. Bu, motorunuzun uzun süreli kullanımlar sonucu, ısınmadan kaynaklı duraksamalar yaşamadan, hiç durmadan çalışabilmesi demektir. Özellikle açılma kapanmaların çok sık olduğu kamu kuruluşları, ordu, okul, hastane nizamiyeleri, otoyol, ticari otopark ve çok haneli site girişleri için sürekli çalışabilme çok önemlidir. Bariyer ile bu konuda bir sorun yaşamazsınız. Bir “açılım+bekleme+kapanma” işleminin süresinin ortalama 15 saniye olduğunu varsayarsak: Günde 5,760, haftada 40,320, ayda 178,560, yılda ise 2,102,400 defa açılıp kapanabilir.

 

Uzaktan kumandalı veya kumandasız geçiş, bilgisayarlı otomasyon ile tam uyumluluk. Bariyerinizin açılma kapanması standart olarak uzaktan kumanda ile sağlanmaktadır. Uzaktan kumandanızın sayısı ihtiyacınız kadar olabilir. Ancak arzu edilirse nizamiyelerde, buton konularak veya bilgisayarlı otomasyon sistemlerinde bilgisayar ile bariyeriniz kontrol edilebilir . Yine ihtiyacınız doğrultusunda şifre panosu, kart, cep telefonu kullanarak da bariyerizi açabilirsiniz.

 

Siemens limit switch. Bir bariyerde kolun 90 derece hareketinin başlangıç ve bitiş noktalarını belirleyen ve motora dur komutu gönderen aygıtlara limit switch adı verilir. Bariyer’da dünyanın en güvenilir limit switchleri olan Siemens limit switchler kullanılmıştır.

 

Alüminyum kol. Bariyer’ nın kolu standart olarak alüminyumdur. Alüminyum hafifliği ve dayanıklılığından dolayı tercih edilmiştir. Kol uzunluğu ihtiyacınıza göre belirlenir. Kol ve gövde ,bariyerinizi koyacagınız yerin peyzajına ve genel ortam rengine uyum açısından istenilen renkte boyanabilir. Renk seçimini dilerseniz sitemiz üzerinden belirleyebilir dilerseniz de bize doğrudan iletebilirsiniz. İsteğe göre ışıklı kol seçeneği de beğenilerinize sunulmuştur.

 

Bariyer kolu elektrostatik fırın boya ile boyanmıştır. Standart kollarda gece gçörünürlüğünü arttırmak amacıyla reflektif şeritler kullanılmaktadır. Bu şeritler gece araç farlarını yansıtarak parlayarak sürücülerin dikkatini çeker. Bariyer kol tipleri sizlerin seçimlerine göre hazırlanabilir. Standart alüminyum kollar dikdörtgen, oval veya yuvarlaktır. Bunlara ek olarak ışıklı kol, içeriden aydınlatmalı kol, ahşap kol, kol altı alüminyum saçak; opsiyonel olarak sunulmaktadır.

 

Bariyer kasası  2mm, iç gövdesi ise 5mm çelik sacdan imal edilmiştir. Galvaniz kaplı ve elektrostatik fırın boyalıdır. Herhangi bir müdehaleye ihtiyaç duyulduğunda bariyere ön tarafta bulunan kapaktan müdehale edilmektedir. Yabancıların müdehalelerini engellemek için kapak üzerinde kilit mekanizması bulunmaktadır. Bariyer hem sağ hem de sol taraftan çalışabilme özelliğine sahiptir. Kasa üzerinde reflektif yazı bulunur. Bu yazı, gece, araç farlarını yansıtarak parlar ve bariyerin görünürlüğünü arttırır. İstenildiği taktirde bariyer üzeri sizin belirleyeceğiniz şekillerle veya yazılarla süslenebilir.

 

Emniyet fotoseli araç ve yaya güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılır. Bariyer kolunun inişi sırasında altında bulunan insan ve araçlar emniyet fotoseli tarafından algılanır ve kolun hareketi durdurularak bariyer tekrar açık konuma geçirilir. Fotosel, bariyer altındaki engel kalktığında, bariyer kolunun iniş işlemini tamamlar. Fotosel kasa içerisine gizlenmiştir.

 

Elektrik kesilmelerinde bariyer el ile açılabilir veya kapatılabilir. Bu işlemler için bariyerin yanında verilen manuel açma-kapama aparatı kullanılır.

 

İsteğe bağlı kasa ve kol rengi. Kol ve kasa rengi, renk skalasından seçeceğiniz renklerde olabilir. Şeçtiğiniz renklere uygun olarak kol  aydınlatması yapılarak zerafet daha da ön plana çıkarılabilir.

 

Anasayfa      |      Ürünler      |      Müşteri Destek          |       İletişim        |      Belgeler       |       © 2010 Bariyer ®

 

* Bariyer   Bir Siemens A.Ş. Markası Değildir. Bariyer içerisinde kullanılan motor, hız kontrol ve konvertör ünitesi, limit switchler Siemens marka kullanılmıştır.

 

**Başlıkta görülen Ankara ibaresi Bariyer Otomatik Bariyer Teknolojileri ünvanlı  firmamızın, sadece Ankara ili sınırları dahilinde çalıştığını belirtmez. Bariyer Otomatik Bariyernkara merkezli üretilmekte ve Ankara 'dan; başta İstanbul, İzmir, Antalya, Trabzon, Adana, Bursa, İzmit ve Mersin olmak üzere tüm Dünya ve Türkiye' ye dağıtılmaktadır. Bariyer Otomatik Bariyer Sistemleri Ankara.